top of page

Bandırma

Bandırma İlçesinde başta Kaymakam Sayın Engin AKSAKAL ziyaret edildi. Daha sonra İlçe Belediye Başkanı Sayın Tolga TOSUN ziyaret edildi. Ancak kendileri alan çalışmasında olduğu için Özel Kalem Müdürü Sayın. Emel ÇETİN  ziyaret edilerek proje bilgilendirmesi ve Başkandan randevu talebimizi ilettik. Bandırma Belediyesinin, proje uygulama sahamız olan Edincik, Misakça ve Şirin Çavuş muhtarları için  Muhtarlık İşleri Müdürü Sayın Sabite MUTAFa yönlendirdi. Ancak, kendisi izinli olduğu için vekili Sayın Ayhan İPEK'le proje hakkında görüşme gerçekleştirdik. Söz konusu muhtarlıklar için birlikte program yapma konusunda işbirliği yapabileceklerini dile getirdiler.

Daha sonra Sivil Toplum Örgütleri ile görüşmelere geçildi:

Tüketici Hakları Derneği, Kent Konseyi, BANDAK ziyaretleri gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Başkanı Sayın Serdar POLAT ile hem işbirliği hem de  alan çalışmalarında birlikte hareket etme konusunda ortak bir fikir oluştu. Yapılacak etkinliklere Şirin Çavuştan başlamamız önerildi. Edincik ve Misakça halkından pek destek alınamayacağı dile getirildi.

BANDAK Başkanı Sayın Kadri CİVAN ile Erdek Körfezinin ve Kapıdağ'ın sorunları konuşuldu. Kendileri  her türlü işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi. Anket ve imza kampanyalarına, mahalle toplantılarına katılacaklarını belirttiler

Son olarak Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Sayın Mustafa SARI ile görüşme talebimizi hocamız 21.09.2022 tarihinde uygun olacağını belirtmesi üzerine Erdek ilçemize geri dönüldü. Bandırma Ziyaretimizi Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fatma KUŞÇU ve Hürdoğan AYDOĞDU ile gerçekleştirdik

 

 

 

 

1/6

Atatürkçü Düşünce Derneği

Erdek Atatürkçü Düşünce Derneği ziyaret edildi. Proje anlatılarak destek talebinde bulunuldu. Olumlu  ortamda geçen  görüşme sonucunda  destek olacaklarını, ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

İlgileri için Başkan Berrin ATASOY ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederiz.

ADD.webp

Erdek Ticaret Odası

Yönetim Kurulumuzu temsilen yeni seçilen Erdek Ticaret Odası Yönetimini ziyaret ederek Oda başkanı Sayın Turan GÜL ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik.
Yeni Yönetime Derneğimizin proje sürecini ve gelinen noktayı açıkladık. Bir önceki yönetim ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptık.
Sayın Başkan kendilerinin ve Oda Üyesi Kurumların bu projeyi desteklediklerini. Özellikle Körfezin kullanılış şeklinin yanlışlığı konusunda hem fikir olduğumuzu dile getirdiler.
Toplantıda projemize ait bilgilendirme dosyasını Sayın Turan GÜL’e teslim ettik. Dijital ortamdaki İmza ve Anket formunu üyeleri ile paylaşmasını rica ettik.

f8f2a1_0904b105264b4951899110802d87b301_mv2.webp

Erdek Dalış Kulübü'ne Ziyaret

Erdek Dalış Kulübü Sorumlu Eğitmenler Sayın Osman BENLİ ve Sayın H. Hüsnü KURTOĞLU ile projemizin saha etkinliği konusunda görüşme gerçekleştirdik. Görüşmelerde proje sahamızda en az 6 noktada dalış yapılarak indikatör tür olarak belirlenen Deniz çayırları, Pinnalar ve Deniz patlıcanlarının mevcut durumlarının yerinde tespitinin yapılması ve Balıkçılık sezonu ve Turizm sezonu sonrası durumlarının takip edilmesi konusunda fikir birliğine vardık.

Böylece Proje sonrası Balık sezonu Bitimi  Mayıs 2023 ile Bölgedeki Deniz mevsimi sonu Ekim 2023 aylarında aynı noktalara dalış yapılarak değişimin hazırlanacak olan eylem planlarında yer alması sağlanacaktır.

Dalış için gerekli düzenlemeler ve tekne kiralanması konusunda da anlaşma sağlandı. Kasım ayının ilk günlerinde deniz saha çalışmalarını gerçekleştirmeye karar verildi.

Erdek Dalış Kulübü Ziyaret.jpg

Bandırma
Belediye Başkanı'nı Ziyaret

Bandırma Kaymakamlığı ziyareti sonrası Belediye Başkanı Sayın Tolga TOSUN ile görüşülerek  Proje hakkında  bilgi verildi.

Bandırma Belediye Başkanlığı Ziyaret.jpg
bottom of page